Для виконання наукових досліджень Лабораторія обладнана: робочими місцями, технічними засобами, стендами, секційними шафами для збереження приладів, посуду, розхідних матеріалів та наукового обладнання.
Лабораторія функціонує на площах і науково-лабораторній базі університету, має відповідне матеріальне забезпечення. Сприяє проведенню наукових семінарів, наукових шкіл, наукових конференцій, симпозіумів та конгресів, розробляє потрібні для навчального процесу наукові та методичні матеріали відповідно до актуальних та перспективних напрямків навчальних та наукових робіт університету.
Лабораторія є базою для наукових досліджень здобувачами та молодими науковцями за спеціальностями: 101 “Екологія”; 202 «Захист і карантин рослин» 205 “Лісове господарство” та 206 “Садово-паркове господарство”.

У наявності Лабораторії є сучасні прилади та обладнання:
Кліматична камера ТМТ-9210 – призначена для моделювання штучних умов навколишнього середовища шляхом контролю температури, вологості, денного і нічного циклів освітлення, максимально наближених до вирощування лісових та декоративних рослин в природних умовах;
Міні-трактор КрАСЗ 244 – ідеально підходить для догляду за цінним садивним матеріалом лісових та декоративних рослин;
Культиватор Forte 70;
Косарка навісна, сегментна – 1,4 м;
Аналізатор вологості OHAUS МВ23 – аналізатор вмісту вологи з інфрачервоним типом сушки і вагами. Завдяки сучасній технології нагріву і вбудованих високоточних електронних ваг аналізатор проводить швидкий і точний аналіз вологості;
Прилад для визначення температури ґрунту;
Аналізатор вологості деревини;
Термостат сухоповітряний ТС-160 – призначений для отримання і підтримки всередині робочої камери високостабільної температури;
Аквадистиллятор ДЭ-10 – призначений для виробництва дистильованої води;
Комплект сит для насіння СЛ-200;
Садовий інструмент – для догляду за деревно-чагарниковими рослинами.